Klaipėdos Irklavimas

Tradicinė tarptautinė 55 – ioji „Dangės regata“ Klaipėdoje

Tradicinė tarptautinė 55 – ioji „Dangės regata“ Klaipėdoje

1968 – aisiais metais irklavimo trenerio Jono Marčiausko ir Klaipėdos miesto irklavimo bendruomenės pasiūlymu buvo nutarta įsteigti tarptautinę irklavimo regatą ir pavadinti ją „Dangės regata“. Per visą varžybų laikotarpį nuo 1968 iki šių dienų, regatoje dalyvavo daugybės šalių irkluotojai – iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos, Suomijos, Vengrijos, Bulgarijos ir kiti.

Tarptautinė Dangės regata – tai klaipėdiečių irkluotojų vizitinė kortelė. Kasmet, antrą spalio savaitgalį, į Klaipėdą suvažiuoja irkluotojai sportinio sezono užbaigimui. Regatoje dalyvauja ne tik elitiniai Lietuvos ir užsienio sportininkai, tačiau ir irklavimo meistrai.

Šiomis varžybomis savo sportinį kelią pradėjo ir baigė daug aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų: olimpiečiai – Ričardas Bukys, Zigmantas Gudauskas, Violeta Lastakauskaitė ir Violeta Bernotaitė, Einaras Šiaudvytis; pasaulio, Europos čempionatų prizininkai ir dalyviai – Kostas Simutis, Arūnas Jokšas, Eglė Žičkutė-Kvederienė, Darius Raišutis, Mindaugas Kvederis, Donatas Buivydas, Vaidotas Seminavičius, Tadas Trilikauskas, Mindaugas Lileika, Ruslanas Miaun, Gediminas Krikščionaitis, Vygantas Viršilas, Olegas Semionovas, Dominykas ir Kristijonas Bernotai ir kt.; SSRS ir Lietuvos čempionatų prizininkai ir dalyviai – Edvardas Gelažius, Rimantas Aušinskis, Saulius Daraškevičius, Algimantas Pocevičius, Antanas Burbulis, Romualdas Ročys, Algis Ginaitis, Aloyzas Rindokas, Veronika Kerdokaitė-Žilinskienė, Vilma ir Vida Dajoraitės ir kt.

Dangės regatoje jėgas yra išbandę ir Lietuvos olimpiečiai – Milda Valčiukaitė, Saulius Ritter, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius.

Šiemet varžybose startuos ir ką tik iškovotų olimpinių kelialapių savininkės Dovilė Rimkutė bei Viktorija Senkutė. Dangės upėje dėl aukščiausio apdovanojimo pasirodys ir Europos čempionė Saulė Kryževičiūtė bei vicečempionas Jonas Šaparavičius. Tiesiai iš pasaulio pakrančių sprinto irklavimo čempionato atvyks tituluotas Žygimantas Gališanskis.

  • Spalio 7 d. sportininkai startuos vienvietėmis bei dvivietėmis valtimis. Meistrų startai keturvietėmis su vairininku.
  • Spalio 8 d. vyks „Uosto taurės regata“, kur, dėl geriausiųjų vardo, varžysis aštuonviečių valčių įgulos. Į kovas dėl geriausiųjų vardo įsilies ir meistrų įgulos.
  • Abi dienas irklavimo šventė prasideda 11 val. Varžybų finišo vieta prie burlaivio „Meridianas“.
REGATOS RENGĖJAI

Regatą rengia ir vykdo Klaipėdos m. savivaldybės administracijos sporto skyrius https://www.klaipeda.lt/lt/ , VšĮ „Klaipėdos irklavimo centras“ https://klaipedosirklavimas.lt/  ir Klaipėdos irklavimo klubas, partneris Akcinė bendrovė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija  https://portofklaipeda.lt/
REGATOS VYKDYMO VIETA IR LAIKAS
Regata vykdoma 2023 m. spalio 6 – 8 dienomis Klaipėdoje, Dangės upėje.
PROGRAMA
Spalio 7 d. šeštadienio programa.
09.00 komandų vadovų ir teisėjų pasitarimas Klaipėdos irklavimo centre (Gluosnių skg.8)
10.45 VARŽYBŲ ATIDARYMAS
11.00 VARŽYBŲ STARTAI. Startas kas minutę
17.00 NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAI. Burtų traukimas sudarant
MIX 8+ komandas.
Komandos formuojamos iš sportininkų startavusių pirmą varžybų dieną.
19.00 MEISTRŲ APDOVANOJIMAI. Burtų traukimas sudarant MIX 4+ komandas (neaugiau 6 įgulų). Komandos formuojamos iš meistrų startavusių pirmą varžybų dieną
Valčių klasės ir distancija:
M1x, M2-, W1x, W2-, Mix2x 3000 m
Jaunučiai 2007 ir jaunesni M2x, W2x 1000 m
Meistrų valčių klasės ir distancija:
MM1x, MW1x, MM4+, MW4+ 1000 m
Regatoje naudojama Lietuvos meistrų amžiaus pataisų korekcinė lentelė.
Spalio 8 d. sekmadienis
10.00 Papildoma informacija dėl startų. Įgulų susirinkimas.
11.00 „UOSTO TAURĖS REGATA`2023“
MIX8+ VARŽYBŲ STARTAI DISTANCIJA 500 m
MIX4+ Distancija 500 m
PARAIŠKOS
Preliminarios paraiškos pateikiamos iki 2023 m. spalio 4 dienos (imtinai) el.paštu liudvikas.mileska@gmail.com arba klaipedosirklavimas@gmail.com, mob. +370 670 94 060 (Asta).
Po paraiškų priėmimo termino sportininkų keitimas ar išbraukimas vykdomas iki 2023 m. spalio 6 d. 16 val. Visi sportininkai turi būti pasitikrinę sveikatą.
APDOVANOJIMAI
Nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami medaliais. Apie apdovanojimų vietą bus pranešta iki spalio 6 d.
Antros dienos „Dangės regatos“ apdovanojimai bus vykdomi FINIŠE pasibaigus varžyboms. Komanda nugalėtoja bus apdovanota medaliais bei rėmėjų prizais, 2 – 3 vietos laimėtojai – medaliais.
Visas dalyvių išlaidas padengia komandiruojanti organizacija.

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti nuostatus.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Naujausi įrašai

Kategorijos

Galerija

Kad naršymas būtų sklandesnis, šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos, kaip naudojami slapukai rasite privatumo politikoje